Haft komputerowy
Kiedyś kosztowna i pracochłonna- dziś dzięki nowoczesnym maszynom dostępna dla każdego –zarówno dla dużej korporacji która chce oznakować ubrania swoich pracowników jak i dla osób indywidualnych które chcą eleganckim monogramem ozdobić swoje ręczniki.
Nasza firma dzięki profesjonalnym maszynom japońskiej firmy BARUDAN jak i wiedzy doświadczonych pracowników zapewnia realizację potrzeb i jednych i drugich. W dzisiejszych czasach produkcji masowej doceniamy znaczenie indywidualizacji.
Folia Flex i Flock
Flex i Flock to folie termotransferowe. to kolorowe materiały, służące do wykonywania grafiki na tkaninach i dzianinach. Szerokie spektrum wzorów, mnogość zastosowań, łatwość aplikacji oraz trwałość materiału, spowodowały że technologie termotransferowe osiągnęły wielki sukces na całym świecie.
Folia Flex to matowa, dwuwarstwowa wysokiej jakości folia wykonana z poliuretanu lub PVC. Wersja poliuretanowa jest zdecydowanie bardziej rozciągliwa i elastyczna niż folia PVC. Poliuretanową folię możemy wykorzystywać do nadruku na strojach sportowych a PVC na ubraniach roboczych. Powierzchnia folii flex jest płaska, elastyczna i nie odbija światła. Flock natomiast to celulozowe włókna odpowiadające za charakterystyczną, „meszkowatą” strukturę i dużą głębię kolorów.
Nadruk wykonany flexem jest cienki i rozciągliwy, pracuje razem z tkaniną. Folia flock jest grubsza, a jej aksamitna powierzchnia jest delikatnie wypukła. Folie różnią się również grubością. Folia flex oscyluje w granicach 50 do 170 mikronów, flock jest kilkakrotnie grubszy i sięga nawet 420 mikronów.
Obydwa rodzaje folii dostępne są w różnych kolorach, począwszy od barw podstawowych po te bardziej wyrafinowane. Dodatkowo, w przypadku folii flex dostępne są unikatowe struktury, np. carbon, texas i rodzaje: perforowana, metaliczna, brokatowa czy luminescencyjna.
Sitodruk
Technologia sitodruku jest najstarszą techniką wielokrotnego powielania wzoru. Wymyślili to Chińczycy około 2,5 tysiąca lat temu i wykorzystywali do zdobienia tkanin. Z uwagi na niską jakość druku, technologia ta rozwijała się przede wszystkim w branży odzieżowej. Dopiero XX wiek i rozwój materiałów fotopolimerowych pozwolił technice sitodruku wyzwolić się z obciążeń technologicznych i opanować nowe obszary zastosowań. Z uwagi na stosunkowo niskie koszty przygotowania szablonów, szczególnie dużych formatów, sitodruk stał się dominującą technologia druku różnorodnych tworzyw sztucznych, odzieży, flag i wiele innych. Niejednokrotnie jest to jedyna technika pozwalajaca na uzyskanie wysokiej jakośći nadruk na trudnym podłożu.
Przede wszystkim w technice sitodruku używa się trwałych farb, odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu plakaty i inne wyroby wykonane tą technologią nie wymagają dodatkowego zabezpieczania – szczególnie przed warunkami zewnętrznymi. Fraby sitodrukowe bardzo dobrze zakrywają powierzchnię (chociaż nie idealnie i nie wszystkie). Kolory są wyraziste, nieścieralne i trwałe. Dzięki zastosowaniu druku maszynowego zdecydowanie zwiększa się jakość druku i powtarzalność.